facebook
twitter
rss
E Shtunë,   19 Prill 2014
Untitled Document
Akuzat për trafik droge, PS-LSI kërkesë për Komision Hetimor
Durrës, një person hidhet nga trageti
PD: Rama-Meta sulmuan ILDKP-në për të ruajtur pasurinë e tyre
Shqipëri-Turqi, krijohet Grupi Parlamentar i Miqësisë
Një vit nga Marrëveshja e Brukselit
Kapiteni i tragetit: I kërkoj falje popullit koreano-jugor
Beteja e Turqisë me “Twitter”-in
Program i madh festiv “Profeti Muhamed, Krenaria e Njerëzimit” ( Foto Lajm)
Ecni për ta luftuar më mirë Parkinsonin
Interi e Milani me fitore, barazime për Napolin e Lacion
 Aktualitet
Kryepeshkopi Janullatos uron Pashkën Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos, ka uruar besimtarët e krishterë me »»
10 shërbimet që do të ofrohen falas në spitaleËshtë miratuar projektvendimi me 10 paketat shëndetësore që do të financohen nga Fondi i Sigurimeve… »»
Fluks emigrantesh në Kakavijë dhe Kapshticë Shumë prej emigrantëve shqiptarë në Greqi janë nisur mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm… »»
 Politikë
Akuzat për trafik droge, PS-LSI kërkesë për Komision Hetimor Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim depozituan në Kuvend kërkesën për ngr »»
PD: Rama-Meta sulmuan ILDKP-në për të ruajtur pasurinë e tyrePartia Demokratike denoncoi sot heqjen e kompetencës së Presidentit në emërimin e kreut të kontrollit… »»
PS vlerëson raportin e BSH: Ka nisur trendi pozitiv i ekonomisëPartia Socialiste, përmes deputetes Evis Kushi, ka vlerësuar raportin pozitiv të Bankës së Shqipërisë për… »»
Untitled Document
Fotogaleri Karikature Videogaleri

Qytete-fantazmë

Ngrohja globale

Speciale Kupa Ramazan Rragami
 Sporti
Interi e Milani me fitore, barazime për Napolin e Lacion Java e 34-t e Serisë A: Interi dhe Milani regjistrojnë fitoret e radhës, kurse Napoli dhe Lacio ndalen në barazime. »»
Vllaznia drejt mbijetesës, fundoset KastriotiTri pikë të tjera të çmuara për Vllazninë në misionin për të mbijetuar mes më… »»
Atletiko super, tjetër hap drejt titullitAtletiko Madridi hedh një tjetër hap të rëndësishëm drejt titullit në La Liga. »»
Lajm i mirë për Bajernin, Nojer në portë ndaj RealitLajme të mira për Bajernin e Mynihut, që do të ketë në portë Manuel Nojerin… »»
Kandidatët për Lojtarin e Vitit në Angli, dominon LiverpuliLiverpuli dominon listën e kandidatëve për Lojtarin e Vitit, çmim që jepet nga Shoqata e… »»  
 Rajoni
Ahmeti: Do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve Kryetari Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka zhvilluar tubimin e radhës mbrëmë në Kumanovë. »»
Thaçi: Gjykata është padrejtësi, por do ta miratojmë Parlamenti i Kosovës në seancën e 23 prillit të marrë vendimin për vazhdimin e mandatit të misionit të EULEX-it deri më 15 qershor të vitit 2016. »» Një vit nga Marrëveshja e Brukselit Si sot një vit më parë është nëshkruar një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. »»
 Bota
“Malaysia Airlines”, dy ditët vendimtare të kërkimeve Kërkimet për avionin e zhdukur malajzian janë ngushtuar dhe kanë arritur “pikën kritike” në dy ditët e ardhshme, ka deklaruar ministri mala »»
Meksika tronditet nga një tërmet i fuqishëm (foto) Meksiko Siti është tronditur nga një tërmet i fuqishëm, duke lëkundur ndërtesat, dhe shkatuar panik në qytet për 30 sekonda. »» Kapiteni i tragetit: I kërkoj falje popullit koreano-jugor Kapiteni i tragetit të fundosur në Korenë e Jugut, deklaroi se e kishte vonuar urdhrin e evakuimit nga frika se pasagjerët do të dilnin nga kontrolli. »»
 Ekonomi
Në Shqipëri çmimi i karburantit më i lartë në Evropë Tiranë - Ndonëse kanë të ardhurat më të ulëta në Evropë, shqiptarët e paguajnë karburantin më shtrenjtë, jo vetëm se fqinjët e tyre, po »»
Miratohet fondi shtesë për rrugën Tiranë-Elbasan Tiranë – Deputetët miratuan sot huan me Fondin Saudit për Zhvillim për financimin e ndërtimit të rrugës Tiranë-Elbasan-Qukës-Qafë e Plloçës”. »» Skemë e re për subvencionin në bujqësi Tiranë – Ministria e Bujqësisë dhe Agjencia e Pagesave (AZHBR) nisi sot zbatimin e skemave të reja mbështetëse për fermerët dhe agropërpunuesit në t »»
 
Analistët
Lajmi i fundit
 Forum
Beteja e Turqisë me “Twitter”-in Rexhep Tajip Erdoani, kryeministri luftarak i Turqisë, e ka quajtur “Twitter”-in “rrezikun më të madh për shoqërinë”... »»
 Eseistikë
Të dyshuarit midis blasfemisë dhe si qëllim në vetvete Do ishte e nevojshme për disa domene të dijes që të përpilohej një histori e dyshimit, qoftë edhe në pika të përgjithshme; se si ka ndikuar ai te mendimi dhe te kultura; se a ka qenë i dobishëm apo ko »»
 Dossier
Themistokli Gërmenji dhe “Republika e Korçës” “Republika e Korçës” ishte një administratë lokale që u krijua nga komanda ushtarake franceze më 10 dhjetor 1916 - 16 shkurt 1918. Ajo kishte një këshillë prej katërmbëdhjetë vetash i përbërë nga 7 my »»

Kryeministri Rama takohet me Zv.Kryeministrin turk, Emrullah Isler
Untitled Document
Kursi Këmbimi
Euro: 140.34 
 
0.24000000000001  0,17% 
USD: 101.24 
 
-0.42  -0,41% 
GBP: 167.94 
 
-2.14  -1,27% 
Anketa
A mendoni se kreu i PD-së Basha duhet të takohet me kryeministrin Rama? 
Shiko rezultatin
Moti

Tiranë

+17
H: +17°
L: +
Tirana
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+16° +17° +18° +17° +19° +21°
+ +10° + + + +

Shkodër

+13
H: +17°
L: +
Shkodër
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +16° +16° +16° +16° +20°
+ +10° + + + +

Vlorë

+13
H: +18°
L: +
Vlorë
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Mon Wed Thu Fri Sat Sun
           
+19° +17° +18° +18° +18° +21°
+11° + +13° +11° + +10°

Prishtinë

+11
H: +13°
L: +
Prishtinë
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Sun Mon Wed Thu Fri Sat
           
+14° +15° +13° +15° +15° +15°
+ + + + + +

Shkup

+19
H: +19°
L: +
Shkup
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+15° +21° +22° +22° +22° +22°
+ + + + + +
Abonohu
Email
(*) Abonohuni këtu nëpërmjet emailit tuaj për të lexuar lajmet kryesore të ditës.
Untitled Document
Partnerë
 Familja

Mbroni fëmijët nga pedofilia! Shpeshherë në media dëgjojmë për raste të dhunës psikologjike apo fizike të ushtruar mbi fëmijët. »»
Karriera të mos ju pengojë për të pasur një fëmijë
Pse adoleshenti nuk dëshiron të dalë nga dhoma e tij?
 
 Shëndeti

Ecni për ta luftuar më mirë Parkinsonin Ne mund të parandalojmë ose të ngadalësojmë zhvillimin e sëmundjes së Parkinsonit. »»
Kujdes hipertensionin!
A janë mikrobet vërtet primitive?
 
 Kulturë

Program i madh festiv “Profeti Muhamed, Krenaria e Njerëzimit” ( Foto Lajm) Sot në Pallatin e Kongreseve në Tiranë u zhvillua programi artistik, `Profeti Muhamed, paqja qoftë.. »»
Shuhet Gabriel Garsia Markez
“Romeo dhe Zhulieta” bashkon artistët shqiptarë me ata serbë
 
 Teknologji

“Facebook” tregon se kush prej miqve është më afër teje Kompania “Facebook” do të vijë së shpejti me një aplikacion të ri i cili tregon… »»
Hakohet skaneri i “Galaxy S5” (video)
“Samsung”: Të përfitojmë nga vdekja e Steve Jobs
 
 Kuriozitete

Zbulohet planeti “kushëri” i Tokës (video) Për herë të parë, shkencëtarët kanë zbuluar një planet në zonën jashtë sistemit tonë diellor.… »»
Qeni që kupton si njeri
Fal vrasësin e të birit në çastin e fundit të varjes në litar (foto)
 
[ Stafi | Kreu | Kontakti | Politika e Botimit ]
Copyright 2006-2014 © GazetaStart.com - Të Gjitha Të Drejtat e Rezervuara.