Gazeta Start - Durrës, kapet në port një vajzë me 44 kg drogë
facebook
twitter
rss
E Martë,   05 Maj 2015
Durrës, kapet në port një vajzë me 44 kg drogë
2012.11.11 - 11:01   
 
Durrës – Një grua u arrestua gjatë natës në portin bregdetar të Durrësit, pasi ajo u kap duke transportuar një sasi prej 44 kilogramësh drogë në drejtim të Italisë.  

Burime të policisë konfirmuan se lënda narkotike u gjet në një automjet tip Benz, me drejtues shtetasen Dorina Cara, 26-vjeçe. Lënda narkotike e llojit kabanis sativa ishte e ndarë në 84 pako të mbështjella me letër natriban.

Sipas të njëjtave burime, pesha e përgjithshme e lëndës narkotike kanabis sativa që u sekuestrua arrin në 44 kg e 308 gr. Bashkë me automjetin, që po drejtohej me traget për në Bari (Itali), u sekuestruan edhe pesë telefona celularë me kartat e tyre, si dhe një sasi të hollash në valutë-shtuan burimet, sipas të cilave po punohet për të mësuar lidhjet e mundshme të 26-vjeçares së arrestuar me bashkëpunëtorë të mundshëm brenda dhe jashtë vendit./Start/     
  Komento kete Lajm!   
  Emri*   
  Qyteti   
  Permbajtja e komentit*   
  Kodi*     
 
Sqarim: Njoftojme te gjithe lexuesit tane se komentet te cilat permbajne fjalor ofendues, antikombetar, antifetar, percares NUK DO TE PUBLIKOHEN!!!
     
Lajme të ndryshme
Arsenali vazhdon të jetë i pamposhtur
Tronditëse, ja sa lehtë rrëmbehet një fëmijë (video)
Lenovo prezanton laptopin më të lehtë ‘LaVie Z’
Boja e flokëve, shkaktare e shumë sëmundjeve
Urinimi natën shkakton humbjen e vetëbesimit te fëmija
“Loro Boriçi” i ri
Balaj i jep një pikë Rijekës
Tre vjeçari mjeshtër në bilardo (Video)
Modiano: Harresa. E shkuara? Është vendi i krimit
Op / Ed
Lajmi i fundit
 Forum
Frika dhe dhuna, hobi apo varësi? Filmat, klipet muzikore dhe telenovelat e dhunshme e të frikshme luajnë rolin themelor në shtimin e dhunës dhe frikës sot në botë. Kjo është më e përhapur tek adoleshentët. »»
 Eseistikë
Revolucioni dhe religjioni Në një mënyrë a në një tjetër, historia ka treguar se nuk mund të arrihet një ndryshim i qenësishëm në rrafshin individual dhe sidomos në atë shoqëror pa një trajtë revolucioni apo religjioni, pavarës »»
 Dossier
Çështja e princit dhe e trashëgimisë osmane në vitet 1913-1914 Më 29 korrik 1913, Konferenca e Ambasadorëve në Londër njohu pavarësinë e Shqipërisë nga Perandoria Osmane. Në bazë të këtij vendimi Shqipëria u shpall principatë, nën garancinë e Fuqive të Mëdha. »»

 

[ Stafi | Kreu | Kontakti | Politika e Botimit ]
Copyright 2006-2014 © GazetaStart.com - Të Gjitha Të Drejtat e Rezervuara.