facebook
twitter
rss
E Martë,   16 Shtator 2014
`Asus`: Synimi ynë, të renditemi ndër pesë të parët2014.09.15 - 14:07

Suksesi serisë së “Zenfone” të smartfonëve ka bërë që gjigandi tajvanez i teknologjisë, “Asus”, të… »»
Më të lexuarat e kategorisë
20 gjëra që duhet t’i dini për “iPhone 6”-ën Dje u prezantua “iPhone 6”, pas një kohe të gjatë pritje. »»
“Apple”-i po “tmerrohet” nga “Samsung”-u? Shumë njerëz po prisnin me padurim për modelin e parë të fabletit të “Apple”-it, “iPhone… »»
Ja sa do të kushtojë “iPhone 6”-a dhe “iPhone 6 Plus” Sipas njoftimit të fundit nga mediat e huaja “iPhone 6”-ta dhe “iPhone 6 Plus” do… »»
Ja ku vijnë “iPhohe 6”-a dhe “iPhone 6 Plus”-i (VIDEO) “Apple”-i prezantoi të martën dy modelet e rinj të “iPhone”-it, “6” dhe “6 Plus”, në… »»
Përplasje titanësh mes “iPhone 6 Plus” dhe “Samsung Galaxy Note 4” Përpara se të prezantohej “iPhone 6”-ta thuhej se do të vij me një ekran më… »»
Qeveria Amerikane, 250 mijë dollarë gjobë në ditë “Yahoo”-së Qeveria amerikane ka kërcënuar “Yahoo”-n me një gjobë prej 250 mijë dollarësh në ditë, nëse… »»
2014.09.15 - 13:30
“Apple”-i po “tmerrohet” nga “Samsung”-u? Shumë njerëz po prisnin me padurim për modelin e parë të fabletit të “Apple”-it, “iPhone… »»
2014.09.15 - 09:54
Prezantohen dy versionet luksoze të “iPhone 6”-ës Një dizenjator tepër luksoz ka prezantuar dy versionet premium të të sapo prezantuarve “iPhone 6”.… »»
2014.09.12 - 16:36
“Facebook” do të vijë me postimet “vetë-shkatërruese”? Kompania ”Facebook” po teston një veçori të re që i lejon përdoruesit të planifikojnë fshirjen… »»
2014.09.12 - 13:40
“HTC” do të prezantojë një orë inteligjente në 2015? Thashethemet më herët kishin thënë se “HTC” po bën plane për ta braktisë idenë… »»
2014.09.12 - 12:14
“Tableti më i hollë në botë” Kompania “Apple” është e fiksuar të krijojë pajisje sa më të holla të jetë e… »»
2014.09.12 - 10:38
“Viber” ofron video thirrje Aplikacioni “Viber”, i famshëm për komunikim, do të lëshojë lëshuar funksionin e ri i cili… »»
2014.09.12 - 09:47
A ka zhgënjyer “iPhone 6”-ta? “Apple” ka zhgënjyer në prezantimin e telefonave më të rinj, “iPhone 6” dhe “iPhone 6… »»
2014.09.11 - 15:44
“Samsung” do të vijë me syzet “Gear Blink”? Dihet shumë pak për syzet e inteligjente të “Samsung”-ut, “Gear Blink”. »»
2014.09.11 - 12:37
Kur “Samsung” ironizon “Apple”-in për “iPhone 6 Plus” “Asnjë person nuk do të blejë një telefon me përmasa të mëdha”, u shpreh Steve… »»
2014.09.11 - 12:07
Piratët kibernetikë rusë sulmojnë “Google”-in, vjedhin miliona adresa të “Gmail”-it Piratët kibernetikë kanë goditur sërish, këtë here gjigandin e kërkimit “Google”. »»
2014.09.11 - 09:49
previous123456789...8687next
 
Analistët
Lajmi i fundit
 Forum
Çfarë i duhet njeriut? Edhe divorcet, mosvazhdimi i martesave, shndërrimi ynë në grumbuj njerëzish të vetmuar është rezultat i mungesës së dhembshurisë. »»
 Eseistikë
Përkthimi - mes tradhtisë dhe krijimtarisë Ja pse një përkthyes mund të jetë edhe tradhtar, jo sepse e kthen apo e transformon veprën përmes gjuhës (që mbetet një premisë tjetërsimi), por, mbi të gjitha, sepse krijon një kopje, e cila bëhet sh »»
 Dossier
Projektligji i Këshillit Kombëtar në vitin 1922 për duhanin, alkoolin, bixhozin dhe homoseksualietetin (I) Në nëntor të vitit 1922, një nga problematikat që u shtrua për diskutim në Këshillin Kombëtar ishte edhe “projektligji për të ruajtur moralin e moshës së re”. »»
Abonohu
Email
(*) Abonohuni këtu nëpërmjet emailit tuaj për të lexuar lajmet kryesore të ditës.
[ Stafi | Kreu | Kontakti | Politika e Botimit ]
Copyright 2006-2014 © GazetaStart.com - Të Gjitha Të Drejtat e Rezervuara.