facebook
twitter
rss
E Premte,   25 Prill 2014
Untitled Document
“ILDKP-ja”, Berisha: Po çoni vendin drejt destabilizimit; Ruçi: Po kundërshtoni ligjin e 2003-shit
Prokuroria verifikon kallëzimin ndaj anëtarit të KLD-së
Çfarë do të bëhet me 80 mijë ndërtime në Tiranë?
Bulqiza një gangrenë
Del Ponte: Gjykata Speciale, vendim i gabuar
Ukraina çliron Mariupolin, Putin paralajmëron
Deklarata historike mbi Armeninë
Filluan Regjistrimet në Medresetë
Migrena e trashëguar prek më shumë të fiksuarit pas pastërtisë
Juve bie por shpreson, Sevilja pranë finales
 Aktualitet
Vlorë, humb jetën punonjësi i CEZ-t Vlorë – Një punonjës i CEZ-t ka humbur jetën sot në Vlorë, teksa po riparonte një defekt. »»
Filluan Regjistrimet në Medresetë Kanë filluar regjistrimet për provimin e pranimit në të gjitha medresetë për vitin shkollor 2014-2015. »»
Avionët luftarakë vetëm për kërkim-shpëtimi Tiranë – Këta avionë u ngritën sot nga baza ajrore e Farkës në rrethinat e… »»
 Politikë
Kryeparlamentari grek viziton të dielën Tiranën Tiranë – Kryetari i Parlamentit të Greqisë, Evangelso Meimarakis, vjen për një vizitë zyrtare të dielën në Ti »»
PD: Mbyllja e konsullatës dëmton marrëdhëniet me SHBATiranë – Mbyllja e konsullatës shqiptare në Nju Jork sipas opozitës, dëmton marrëdhëniet me Shtetet… »»
“ILDKP-ja”, Berisha: Po çoni vendin drejt destabilizimit; Ruçi: Po kundërshtoni ligjin e 2003-shitTiranë – Prej disa orësh, Kuvendi i Shqipërisë po diskuton edhe për projektligjin për ILDKP-në,… »»
Untitled Document
Fotogaleri Karikature Videogaleri

Art me qiellin

Ngrohja globale

Elefanti-piktor
 Sporti
Vilanova në gjendje të rëndë, operohet me urgjencë Nga Spanja vijnë lajme shqetësuese rreth shëndetit të Tito Vilanovës. »»
Juve bie por shpreson, Sevilja pranë finalesE fiton Benfika raundin e parë të duelit me Juvantusin në gjysmëfinale të Ligës së… »»
Suarez: As vetë nuk na besohet që jemi pranë titullitLuis Suarez beson se Liverpuli ka befasuar edhe veten teksa marshon drejt titullit në Premier… »»
Sabeja: Duhet ta ndihmojmë Mesin të shkëlqejë në BotërorTrajneri i Argjentinës, Alehandro Sabeja, kërkon që skuadra të krijojë klimën e duhur për t’i… »»
Trukimet, UEFA zbarkon sërish në TiranëTrukimi i ndeshjeve të futbollit ka sjellë në Tiranë një tjetër delegacion të UEFA-s. »»  
 Rajoni
Ish-kreu i Jugosllavisë: Kosova, një çështje e mbyllur Presidenti i parë i ish-Republikës Federative të Jugosllavisë, Dobrica Kosiç, ka këshilluar brezin e ri të politikanëve në Serbi që të mos »»
Del Ponte: Gjykata Speciale, vendim i gabuar Ish-prokuroja zvicerane në Tribunalin e Hagës për krimet e luftës në ish-Jugosllavi, Karla del Ponte, është shprehur e habitur me vendimin për themelimi »» Eurostat: Greqia rrit suficitin primar Sipas të dhënave të organit evropian të statistikave, Eurostat, Greqia ka shënuar një rritje pozitive sa përket suficitit primar për vitin e shkuar, i c »»
 Bota
Obama: Do ndërhyjmë ushtarakisht nëse Kina prek ishujt e Japonisë Presidenti amerikan, Barak Obama, ka rikonfirmuar mbështetjen e tij për Japoninë, në lidhje me konfliktin me Kinën për ishujt e Senkakut. »»
Ukraina çliron Mariupolin, Putin paralajmëron Qeveria e Ukrainës thotë se ka rimarrë kontrollin e godinës së bashkisë në portin lindor të Mariupolit, që deri më tani ishte pushtuar nga separatist »» Bllokimi i ndihmave në Siri, OKB: Të gjitha palët fajtore Sekretari i Përgjithshëm i OKB, Ban Ki-Mun, ka akuzuar të gjitha palët si fajtore në luftën civile të Sirisë. Ai tha se është një “dhunim flagrant »»
 Ekonomi
Bulqiza një gangrenë Tiranë – Industria nxjerrëve në vend ka teknologji të prapambetur dhe për ministrin Damian Gjiknuri janë disa faktorë, siç është mungesa e »»
Çfarë do të bëhet me 80 mijë ndërtime në Tiranë? Tiranë – Qeveria ka parashikuar që kryej procesin e legalizimeve brenda katër viteve të ardhshme për zonat informale, por në zonat brenda vijës së ver »» 1 miliardë euro energji nga Rumania Tiranë – Qeveria shqiptare po negocion me qeverinë rumune për një marrëveshje rreth 1 miliardë euro në vit për blerjen e energjisë elektrike. »»
 
Analistët
Lajmi i fundit
 Forum
Deklarata historike mbi Armeninë Kjo deklaratë është po aq e rëndësishme sa fjalimi i Presidentit të vonë turk, Turgut Ozal, kur u kërkoi falje algjerianëve për qëndrimin e gabuar të Turqisë gjatë luftës së Algjerisë për pavarësi. »»
 Eseistikë
paMUR është një tej-kalim paMUR është një nismë e re artistike në formë qendre, që synon të nxisë dhe të promovojë krijimtarinë artistike në fushën e arteve pamore, duke pasur si qëllim një bashkëpunim të gjerë dhe sa më cilës »»
 Dossier
Qëndrimi i shqiptarëve ndaj agresionit të Italisë fashiste kundër Greqisë (I) Më 28 tetor 1940, Italia duke parë se Hitleri po mbulohej me lavdi pas fitoreve të njëpasnjëshme që çuan në pushtimin e disa shteteve të Evropës Lindore, mendoi që ta shfrytëzonte Shqipërinë, duke e p »»

Santos 1 X 1 Sport - melhores momentos
Untitled Document
Kursi Këmbimi
Euro: 140.34 
 
0.24000000000001  0,17% 
USD: 101.24 
 
-0.42  -0,41% 
GBP: 167.94 
 
-2.14  -1,27% 
Anketa
A beson se infrastruktura e ushtrisë mund të jetë përfshirë në trafik droge? 
Shiko rezultatin
Moti

Tiranë

+17
H: +17°
L: +
Tirana
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+16° +17° +18° +17° +19° +21°
+ +10° + + + +

Shkodër

+13
H: +17°
L: +
Shkodër
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +16° +16° +16° +16° +20°
+ +10° + + + +

Vlorë

+13
H: +18°
L: +
Vlorë
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Mon Wed Thu Fri Sat Sun
           
+19° +17° +18° +18° +18° +21°
+11° + +13° +11° + +10°

Prishtinë

+11
H: +13°
L: +
Prishtinë
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Sun Mon Wed Thu Fri Sat
           
+14° +15° +13° +15° +15° +15°
+ + + + + +

Shkup

+19
H: +19°
L: +
Shkup
Tuesday, 17 April
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+15° +21° +22° +22° +22° +22°
+ + + + + +
Abonohu
Email
(*) Abonohuni këtu nëpërmjet emailit tuaj për të lexuar lajmet kryesore të ditës.
Untitled Document
Partnerë
 Familja

T’u besoj ndjenjave apo mendjes? Martesa është një nga momentet vendimtare të jetës. Të rinjtë fillojnë të bëjnë vlerësime të… »»
Ndërhyrja e familjeve, një nga shkaqet e divorcit
Mos e frikësoni fëmijën!
 
 Shëndeti

Migrena e trashëguar prek më shumë të fiksuarit pas pastërtisë E njohur në popull si dhimbje e gjysmës së kokës dhe e shoqëruar me djersë… »»
Fëmijët ndikohen nga stresi që në barkun e nënës
Dhimbjet sipas moshës
 
 Kulturë

Festivali i Librit dhe Artit Pamor Festivali i Librit dhe i Artit, e para ngjarje kulturore ku ndërthuret libri me artet… »»
Leonardo DiCaprio do të luajë rolin e Steve Jobs?
Program i madh festiv “Profeti Muhamed, Krenaria e Njerëzimit” ( Foto Lajm)
 
 Teknologji

“Samsung” do të vijë me një dizajn të ri? (foto) Kompania “Samsung” do të vijë me një dizajn të ri i cili shkon çdo smartfoni… »»
“Google” dëshmon kundër “Apple”-it në procesin gjyqsor me “Samsung”
Shfaqet “Samsung Galaxy S5 Prime”
 
 Kuriozitete

10 hotele të çuditshme në Amerikën Latine (foto) Në pamjen e parë nuk të japin aspak idenë e hoteleve, por shumë prej tyre… »»
Ja ashensori më i shpejtë në botë
Masazh me gjarpërinj (video)
 
[ Stafi | Kreu | Kontakti | Politika e Botimit ]
Copyright 2006-2014 © GazetaStart.com - Të Gjitha Të Drejtat e Rezervuara.